ГЕОХІМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РУДОКОНЦЕНТРУЮЧИХ МЕГАЗОН АКТИВІЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Анотація
На території України виділяється регіональна геодинамічна система з трьох наскрізних широтних мегазон активізації. В її межах концентрується більшість рудних родовищ, для яких характерна комплексність, поліхронність і зв'язок з різновіковими геологічними формаціями. Формування корисних копалин збігається з інтенсивними тектонічними та магматичними процесами. Рудоносні системи активізації мають тривале формування та "багатоповерховий" характер, що визначається різноглибинним положенням близьких за часом формування розплавів та флюїдних потоків.
Посилання
Бєлєвцев, Я. Н., Каляєв, Г. І., & Галецький, Л. С. (1975). Епохи і зони активізації Українського щита і зв'язок з ними орудення. Закономірності розміщення корисних копалин, 2, 230-236.
Галецький, Л. С., Соловйов, Г. С., & Ніколаєнко, Б. А. (1988). Широтні лінеаменти України та їх металогенічне значення: Тез. докл. конф. "Геофізичні методи вивчення систем розломів земної кори і принципи їх використання для прогнозування рудних родовищ". Дніпропетровськ, 78-80.
Галецький, Л. С., & Шевченко, Т. П. (1998). Планетарна геодинамічна система наскрізних рудоконцентруючих зон активізації (на прикладі Східно-Європейської платформи і Карпато-Балканського регіону). Геологічний журнал, 1-2, 66-70.
Науменко, В. В. (1981). Ендогенне орудення і епохи тектоно-магматичної активізації Європи. Київ.
Щеглов, А. Д. (1988). Металогенія областей автономної активізації. Москва.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2025 Л.С. ГАЛЕЦЬКИЙ, А.С. ВОЙНОВСЬКИЙ, У.З. НАУМЕНКО

Ця робота ліцензується відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Ознайомтеся з політикою за посиланням: https://geology.bulletin.knu.ua/licensing